OSTATNIA SZNASA! Cyber Monday nawet -20%

obrączki ślubne Kukla gold

30 gru 2021

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? Praktyczne wskazówki

Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Kluczowym elementem tego dnia są obrączki ślubne, które symbolizują miłość, zaangażowanie i jedność. Wybór idealnych obrączek może być jednak trudny, zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy stają przed tym wyzwaniem. W naszym praktycznym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych, aby służyły Wam przez długie lata i stanowiły niezawodny symbol Waszej miłości.

Obrączki ślubne odgrywają wyjątkową rolę wśród biżuterii. Ich celem jest nie tylko zdobić dłonie małżonków, ale przede wszystkim stanowić symbol nowego, wspólnego życia, które rozpoczynają. Wspólny wzór obrączek na palcach żony i męża pokazuje światu ich jedność. Wystarczy spojrzeć na palec, aby przypomnieć sobie o ukochanej osobie i dniu ślubu. Unikalny grawerunek może jeszcze bardziej podkreślić wartość sentymentalną obrączek.

Tym samym, wybór obrączek stanowi poważną decyzję. Nierzadko jest to jeden z pierwszych wspólnych wyborów, jakie podejmuje para planująca ślub. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę?

obrączki ślubne klasyczne Kukla Gold

Tutaj znajdziesz obrączki ze zdjęcia (klik).

Pierwszy krok: wybór rodzaju i koloru metalu dla obrączek ślubnych

Tradycyjne obrączki ślubne wykonane są zwykle z żółtego złota, choć dostępne są także warianty w kolorze białym czy różowym. Coraz bardziej popularne staje się również łączenie dwóch kolorów złota, co umożliwia tworzenie interesujących kombinacji zarówno dla damskiej, jak i męskiej obrączki. Można je wykonać z tych samych kolorów, lecz w różnych proporcjach, co daje unikatowy efekt.

W przypadku złota wyróżniamy różne próby, które charakteryzują się odmienną wytrzymałością i ceną. Jeśli zależy nam na intensywnym połysku, powinniśmy wybrać wyższe próby złota, od 585 wzwyż.

Wybór wzoru obrączki ślubnej: postawić na klasykę czy sięgnąć po najnowsze trendy?

U jubilera KuklaGold znajdziecie setki różnorodnych wzorów. Obrączki te mogą różnić się nie tylko kolorem złota, ale także kształtem, zdobieniami, wzorami czy dodatkiem różnych kamieni. Wzór serca, sznur oplatający obrączkę czy może połączenie trzech pierścieni? Każdy znajdzie model odpowiadający swoim upodobaniom.

Obrączki ślubne identyczne czy w wersji damskiej i męskiej?

Główną różnicą między obrączkami pana młodego i panny młodej jest z pewnością ich rozmiar. Obrączki mogą jednak być identyczne pod względem wzoru, jeśli małżonkowie chcą nosić te same modele. Często jednak panna młoda decyduje się na wersję obrączki bardziej kobiecą niż jej partner. Taka obrączka może być delikatniejsza, subtelniejsza lub wykonana z innym połączeniem kolorów złota. Obrączki damskie często są też osadzane kamieniami, które przyciągają wzrok do palca panny młodej. Klasycznym wyborem są diamenty, symbolizujące wieczną miłość, ale na obrączkach mogą się również pojawić cyrkonie lub inne kamienie szlachetne.

Profil i szerokość obrączki wpływają na komfort noszenia

Przy wyborze obrączki istotne jest nie tylko jej wygląd, ale również komfort noszenia, ponieważ to biżuteria, którą będziemy nosić na co dzień. Dlatego wybierając model obrączki, warto zwrócić uwagę na jej profil. Zwykle wyróżniamy profile płaskie, półokrągłe i wklęsłe.

Wybrany profil wpłynie na wygodę noszenia obrączki. Zalecane są obrączki półokrągłe, o zaokrąglonych krawędziach, ułatwiające zakładanie i zdejmowanie biżuterii. Ostateczny wybór zależy jednak od preferencji pary młodej oraz tego, czy wybierają klasykę czy nowoczesność.

Szerokość obrączki również ma znaczenie dla wygody noszenia. Zazwyczaj obrączki męskie są szersze, a damskie węższe i delikatniejsze. Bardzo szerokie obrączki mogą utrudniać zdejmowanie, co warto uwzględnić przy podejmowaniu ostatecznej decyzji zakupowej.

Kukla gold obrączki ślubne

Jeśli szukasz obrączek ze zdjęcia zapraszamy tutaj (klik). 

Jak dobrze dobrać rozmiar obrączki?

Kobiety często znają swój rozmiar pierścionka, zwłaszcza po zaręczynach. To jednak mężczyźni mogą mieć większy problem z dobraniem właściwego rozmiaru. W takim przypadku może pomóc jubiler. Jeśli jednak zamierzamy kupić obrączki przez internet, można samodzielnie określić swój rozmiar w domu, używając miarki pokazującej milimetry.

Jeśli złożyłeś zamówienie w sklepie Kukla Gold, istnieje możliwość otrzymania bezpłatnej miarki z rozmiarami.

Mierzenie palca w domu jest bardzo proste. Należy zmierzyć obwód palca serdecznego prawej ręki poniżej kostki, u nasady palca. Jeśli okaże się, że dobraliśmy zły rozmiar lub z biegiem czasu nasz rozmiar palca ulegnie zmianie, istnieje możliwość zwiększenia lub zmniejszenia obrączki.

Kluczowe aspekty i parametry obrączek od jubliera KuklaGold

Soczewka – komfort noszenia obrączek

Jubiler KuklaGold stawia na komfort noszenia swoich obrączek, stosując innowacyjne rozwiązanie – soczewkę, w standardzie, bez dopłat. To uwypuklenie wewnątrz obrączki sprawia, że są one przyjemne w dotyku i nie powodują dyskomfortu podczas codziennego użytkowania. Soczewka pozwala skórze lepiej oddychać, zmniejsza pocenie się, co wpływa na komfort noszenia przez długie lata.

Optymalna wysokość obrączki

Grubość profilu, z którego wykonane są obrączki, ma istotny wpływ na wygodę noszenia biżuterii. KuklaGold rekomenduje optymalną wysokość na poziomie 1,3 mm / 1,4 mm, co gwarantuje doskonałą równowagę pomiędzy trwałością a komfortem użytkowania. Większa wysokość umożliwia także łatwiejszą regulację rozmiaru obrączki w przyszłości, gdyż większa ilość materiału pozwala na dokonanie większych zmian.

Bezszwowa technologia dla trwałości i elastyczności rozmiarów

Innowacyjna technologia bezszwowa stosowana przez KuklaGold w produkcji obrączek sprawia, że nie mają one widocznych łączeń, co wpływa na ich trwałość i estetykę. Dzięki tej metodzie, obrączki są bardziej odporne na uszkodzenia oraz umożliwiają łatwą korektę rozmiaru w razie potrzeby. Bezszwowe obrączki to gwarancja zadowolenia klientów, którzy cenią sobie zarówno jakość, jak i komfort noszenia biżuterii na co dzień.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych – podsumowanie

W artykule omówiliśmy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze biżuterii, takie jak: materiał, kolor, próba, wzór, czy wybór między identycznymi a różnymi wersjami dla pana i pani młodej.

Komfort noszenia jest również istotnym czynnikiem, dlatego zwróciliśmy uwagę na profil i szerokość obrączki, które wpływają na wygodę użytkowania. Rozmiar obrączki jest ważny, a jego dobór może być ułatwiony przez konsultację z jubilerem lub zastosowanie odpowiedniej miarki. Wspomnieliśmy również o kluczowych aspektach obrączek od jubliera KuklaGold, takich jak zastosowanie soczewki, optymalna wysokość obrączki oraz innowacyjna technologia bezszwowa, które zapewniają wyjątkowy komfort noszenia i trwałość produktów.

Mając na uwadze te porady, pary będą mogły podejmować świadome decyzje dotyczące wyboru obrączek ślubnych, które będą im towarzyszyć przez wiele lat wspólnego życia.

obrączki ślubne Kukla goldZapraszamy też na nasze profile w social mediach, gdzie na bieżąco publikujemy efekty naszej pracy.Facebook – Kukla Gold ( klik)Instagram – Kukla Gold (klik)

kuklagrzegorz

Przeczytaj również

Jak sprawdzić rozmiar palca za pomocą miarki jubilerskiej?

Cześć! Dziś chcemy podzielić się z Wami praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wyboru prawidłowego rozmiaru obrączki lub pierścionka. Odpowiedni rozmiar jest kluczowy dla zapewnienia wygody noszenia. Skorzystamy z miarki jubilerskiej, która pomoże nam w tym zadaniu....

Jak wybrać obrączki ślubne?

Wybór obrączek ślubnych, praktyczne porady i wskazówki Jak wybrać obrączki ślubne? To jedno z najważniejszych pytań, jakie muszą zadać sobie narzeczeni przed swoim ślubem. Obrączki są wyjątkowym symbolem miłości i związku, który ma przetrwać przez wiele lat. Dlatego...

Jaka próba obrączek ślubnych?

Wybierz odpowiedni materiał i próbę złota obrączek ślubnych Obrączki ślubne to wyjątkowo piękne symbole miłości, których wybór nie jest łatwym zadaniem, ponieważ powinny one być nie tylko ładne, ale również trwałe i wykonane z odpowiedniego materiału. Jednym z...

Jak sprawdzić rozmiar palca za pomocą miarki jubilerskiej?

Cześć! Dziś chcemy podzielić się z Wami praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wyboru prawidłowego rozmiaru obrączki lub pierścionka. Odpowiedni rozmiar jest kluczowy dla zapewnienia wygody noszenia. Skorzystamy z miarki jubilerskiej, która pomoże nam w tym zadaniu....

Jak wybrać obrączki ślubne?

Wybór obrączek ślubnych, praktyczne porady i wskazówki Jak wybrać obrączki ślubne? To jedno z najważniejszych pytań, jakie muszą zadać sobie narzeczeni przed swoim ślubem. Obrączki są wyjątkowym symbolem miłości i związku, który ma przetrwać przez wiele lat. Dlatego...