O nas

Jesteśmy rodzinną firmą, w której tradycja złotnicza sięga trzech pokoleń.

Sztuka rzemieślnicza przekazywana z ojca na syna, pozwala nam zapisywać kolejne karty rodzinnej historii. W naszym mieście nazwisko Kukla kojarzone jest z precyzją, doświadczeniem i życzliwością, bo każdy z nas kocha to co robi. A wszystko zaczęło się w 1960 roku w Siedlcach…

Stanisław Kukla

To właśnie Mistrz-Artysta Stanisław Kukla zapoczątkował tradycję, która trwa do dzisiaj.

Czy wiedział wtedy, że jego pasja tak wyraźnie odznaczy się w historii rodziny? Prawdopodobnie nie, jednak jego talent i niezwykły kunszt złotniczy, dały początek czemuś wielkiemu.

W 1960 roku, na lokalnym rynku, pracownia jubilerska Stanisława Kukli była jedną z pierwszych, które otworzyły swoje drzwi. Spod jego rąk wychodziła piękna, dopracowana w każdym detalu biżuteria, którą podbił serca mieszkańców Siedlec i okolic. Pod jego okiem natomiast, szkolili się kolejni jubilerzy, których zaraził pasją do zawodu. Jednym z jego najpilniejszych uczniów, był jego syn – Witold.

Witold Kukla

Uczeń przerósł mistrza – tak najłatwiej opisać drogę Witolda do przejęcia pracowni ojca.

Pod jego bacznym spojrzeniem doskonalił swoje rzemiosło, łącząc wszystko to, czego się od niego nauczył z własną wizją jubilerską. Pracownię prowadzi od 1991 roku – zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i wyrobem biżuterii.

W jego kolekcji, oprócz standardowych wzorów, znajdują się autorskie projekty, którymi za każdym razem zachwyca jeszcze bardziej. Jego największą pasją do dziś pozostaje tworzenie unikatowej biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Wśród lokalnej społeczności znany jest jednak nie tylko jako utalentowany złotnik, ale też pełen ciepła i humoru człowiek, który uwielbia rozmowy i żarty. 

Grzegorz Kukla

Od najmłodszych lat towarzyszył ojcu w jego pracowni.

Kontynuowanie tradycji oraz pójście w ślady ojca i dziadka, było dla niego decyzją równie naturalną, jak każda inna. Pasja, którą w nim zaszczepili, zaowocowała niezwykłym talentem.

Inspirowany rodzinną historią wytwarzania unikatowej i ponadczasowej biżuterii, dziś łączy najlepsze jubilerskie tradycje z nowoczesnym designem. Nieustannie się rozwija i wdraża kolejne nowe technologie, dzięki którym Kukla Gold wspina się na nowy poziom. Ukończył renomowaną HRD Academy w Antwerpii i posiada unikatowy dyplom rzeczoznawcy diamentów. Założyciel i właściciel sklepu internetowego Kukla Gold.

63 lata tradycji

Do trzech razy sztuka?

Stanisław, Witold i Grzegorz – trzy pokolenia rzemieślników, trzy pokolenia prawdziwych artystów. Czy na tym zatrzyma się rodzinna tradycja? Tego nie wiadomo.

Tak jak wiele lat temu, jego dziadek i tata, dziś również najmłodszy z pokolenia, spędza czas w pracowni, gdzie chłonie pasję, doświadczenie i przywiązanie do rzemiosła. Historia rodziny Kukla to historia, która pokazuje, jak ważna jest tradycja.

Dyplom Mistrzowski
Stanisław Kukla

Złota Róża wykonana do Sanktuarium Matki Boskiej na Jasnej Górze

Nowy rozdział

Dziś nasza firma otwiera się na wirtualny świat, a sklep online jest początkiem nowego rozdziału w historii Kukla Gold.

Stacjonarnie salon można znaleźć pod adresem Plac Tysiąclecia 21 w Siedlcach, gdzie zajmujemy się zarówno sprzedażą, jak i wyrobem biżuterii złotej.

Oprócz bogatego wyboru gotowych wzorów, realizujemy też indywidualne zamówienia i projekty każdego rodzaju biżuterii:

Wykonujemy także usługi w zakresie napraw i renowacji biżuterii, grawerunków okolicznościowych, prowadzimy też sprzedaż złota dewizowego oraz  skup złota i srebra. 

Kukla Gold

— gdzie tradycja łączy

się z nowoczesnością.