Aktualności

Obrączki ślubne na co zwrócić uwagę przy wyborze?

obrączki ślubne Kukla gold

Ślub to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Bardzo istotnym wyborem są obrączki ślubne. Będą one przecież symbolem najważniejszego dnia w życiu i mają służyć nam latami. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Zapraszamy na krótki poradnik. 

Obrączki ślubne są symbolem wspólnej drogi

Obrączki ślubne to szczególny rodzaj biżuterii. Mają być nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim symbolem nowej, wspólnej drogi, jaką rozpoczynają małżonkowie. Taka sama biżuteria na palcu żony i męża ma pokazywać światu, że są oni jednością. Wystarczy spojrzeć na palec, żeby przypomnieć sobie o ukochanej osobie i dniu ślubu. Wyjątkowy grawerunek może jeszcze bardziej zwiększyć wartość sentymentalną obrączki.

Nie ma więc wątpliwości, że wybór obrączki to poważna decyzja. Często jest to jeden z pierwszych wyborów, jaki wspólnie podejmuje młoda para, decydując się na ślub. Jakie parametry powinni oni wziąć pod uwagę?

Pierwszy wybór – rodzaj i kolor metalu

Klasyczne obrączki ślubne są wykonane ze złota. Zazwyczaj jest to złoto o żółtej barwie, może być też jednak białe, różowe, a nawet czarne. Bardzo modne jest też połączenie dwóch kolorów złota. Ta metoda pozwala na ciekawe wariacje pomiędzy damską i męską obrączką. Mogą być wykonane z tych samych kolorów, jednak w różnych proporcjach, co daje ciekawy efekt.

Inne metale stosowane przy obrączkach to srebro, platyna i tytan. Decydując się na konkretny metal, warto też zastanowić się nad jego próbą. W przypadku złota rozróżniamy kilka prób, które różnią się od siebie wytrzymałością i ceną. Jeżeli zależy nam na wysokim blasku, powinniśmy zdecydować się wyższe próby złota, od 585 wzwyż.

Wzór obrączki ślubnej – kierować się klasyką czy najnowszymi trendami?

Chociaż na pierwszy rzut oka wszystkie obrączki mogą wydawać się podobne, to w sklepie Kukla Gold znajdziecie setki różnych wzorów. (klik) Mogą różnić się nie tylko stopem metalu, czy kolorem, ale też kształtem, żłobieniami, wzorami, dodatkiem różnych kamieni. Wzór serca, oplatający obrączkę sznur, a może połączenie trzech pierścieni? Każdy znajdzie model, który odpowiada jego upodobaniom.

Identyczne obrączki ślubne czy wersja damska i męska?

Podstawową różnicą pomiędzy obrączką pana młodego i panny młodej jest na pewno ich rozmiar. Poza tym aspektem obrączki mogą wyglądać jednak identycznie, jeśli zależy nam na noszeniu tego samego wzoru. Panna młoda często decyduje się jednak na bardziej kobiecą wersję pierścionka nowego męża.

Może to być bardziej subtelny i delikatny model, może mieć jak już wspomnieliśmy inne połączenie kolorów. Obrączka damska często jest też wysadzana kamieniami, które przyciągają wzrok do palca panny młodej. Najbardziej klasycznym wyborem są diamenty, które są symbolem wiecznej miłości. Na obrączce mogą się też jednak znaleźć cyrkonie albo inne kamienie szlachetne. 

obrączki ślubne klasyczne Kukla Gold

Tutaj znajdziesz obrączki ze zdjęcia (klik).

Profil i szerokość obrączki decydują o komforcie jej noszenia

W przypadku obrączki liczy się nie tylko wygląd, ale też komfort jej noszenia. To w końcu biżuteria, którą będziemy nosić codziennie. Dlatego wybierając model obrączki, należy zwrócić uwagę na jej profil. Zazwyczaj wyróżniamy profil płaski, półokrągły i wklęsły.

Wybrany profil będzie decydował o komforcie noszenia obrączki. Zalecane są obrączki półokrągłe, a więc te o zaokrąglonych krawędziach, które pozwalają na łatwiejsze ściąganie i zakładanie biżuterii. Wszystko zależy jednak od preferencji młodej pary i od tego czy wolą klasykę, czy nowoczesność.

Szerokość obrączki to również kwestia wygody. Zazwyczaj męskie obrączki są szersze, a te kobiece bardziej delikatne. Bardzo szerokie obrączki mogą być problematyczne przy ściąganiu, co warto wziąć pod uwagę decydując się na ostateczny zakup.

Jak wybrać rozmiar obrączki?

Kobiety zazwyczaj znają swój rozmiar pierścionka, szczególnie po zaręczynach. Zazwyczaj to Panowie mają z nim problem. Rozmiar pomoże nam dobrać jubiler. Jeżeli jednak kupujemy obrączki przez Internet, można ocenić swój rozmiar w domu. Wystarczy do tego miarka pokazująca milimetry.

Jeżeli złożyłeś zamówienie w sklepie Kukla Gold, to istnieje możliwość wysłania naszej własnej darmowej miarki z rozmiarami.

Proces mierzenia palca w domu jest bardzo prosty. Palec serdeczny prawej ręki należy zmierzyć poniżej kostki, u jego nasady. Jeżeli źle trafimy z rozmiarem albo z wiekiem zmieni się nam rozmiar palca, obrączkę często można zwiększyć albo zmniejszyć.

Kukla gold obrączki ślubne

Jeśli szukasz obrączek ze zdjęcia zapraszamy tutaj (klik). 

Obrączka powinna oddawać nasz gust, a nie panujące trendy

W wyborze tego rodzaju biżuterii najważniejsze jest jednak to, żeby to parze młodej podobały się ich obrączki. Dlatego przy ich wyborze warto kierować się własnym gustem, a nie oczekiwaniami innych. Jeżeli marzą nam się bogato zdobione obrączki, identyczna obrączka męska i damska albo unikalny wzór to na to właśnie się zdecydujmy.

W sklepie Kukla Gold każdy znajdzie coś dla siebie. Oferujemy różne rodzaje materiału, kamieni szlachetnych, szerokości, rozmiary i wzory – zarówno te klasyczne, jak i najmodniejsze.

obrączki ślubne Kukla gold

 

Zapraszamy też na nasze profile w social mediach, gdzie na bieżąco publikujemy efekty naszej pracy.

Facebook – Kukla Gold ( klik)

Instagram – Kukla Gold (klik)