Aktualności

Rozmiar obrączki ślubnej – jak dobrać?

rozmiar obrączki Kukla Gold

Jak dobrać rozmiar obrączki ślubnej?

To dylemat, przed którym stają Młodzi jeszcze przed ślubem. Jeśli kupujemy pierścionek dla siebie, sytuacja wygląda właściwie dość prosto – wystarczy go przymierzyć i ocenić, który krążek wchodzi na nasz palec bez problemu. Jeśli jednak chcemy sprawić komuś prezent lub kupić obrączki przez internet, często pojawia się problem. Jak znaleźć rozmiar obrączki ślubnej? Dzięki naszemu poradnikowi dowiecie się, jak wybrać rozmiar obrączki lub pierścionka i to bez wychodzenia z domu!

Jak wybrać idealny pierścionek albo obrączkę?

Bez względu na to czy szukasz obrączki ślubnej czy pierścionka zaręczynowego, krążek musi posiadać kilka cech, dzięki którym noszenie go będzie komfortowe i przyjemne. Po pierwsze, musi być na tyle ciasny, że nie będzie zsuwać się z palca, np. podczas mycia rąk. Z drugiej strony, nie może być jednak za ciasny – powinien wymagać lekkiego przesunięcia przez najgrubszą kostkę i idealnie oplatać podstawę palca. Jeśli przy zakładaniu lub ściąganiu pierścionka czy obrączki, trzeba używać siły, oznacza to, że jest zbyt ciasny. W takim razie jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego lub obrączki ślubnej? 

jak dobrać rozmiar obrączki Kukla Gold

Obrączki ze zdjęcia znajdziesz tutaj (klik), a pierścionek tutaj (klik).

Od czego zależy rozmiar pierścionka? 

Rozmiar pierścionka zależy przede wszystkim od palca, na którym go nosimy. Palce różnią się od siebie rozmiarami, zdarza się nawet, że rozmiar tego samego palca na dwóch dłoniach jest inny. Dlatego rozmiar pierścionka dobieramy do palca, na którym planujemy go nosić. Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy, a na którym obrączkę? 

  • pierścionek zaręczynowy nosimy na serdecznym palcu lewej ręki. Podobno żyła z tego palca prowadzi prosto do serca, przez co wybór tego palca ma bardzo mocne znaczenie symboliczne. 
  • obrączkę nosimy również na serdecznym palcu, jednak prawej dłoni. W przypadku obrączek zadanie jest zazwyczaj ułatwione, bo wybiera się je wspólnie i nie trzeba utrzymywać tego w tajemnicy – choć wiele par decyduje się również na zakup obrączek online. Ważne, by pamiętać, że szeroka obrączka, którą najczęściej wybierają mężczyźni, może być ciężka do przeciśnięcia przez kostkę, dlatego warto rozważyć wybór nieco większego rozmiaru. 
  • zwykłe pierścionki nosimy na palcu środkowym, choć wszystko zależy oczywiście od upodobań – Panie mają tutaj pełną dowolność. 

Jak poznać swój rozmiar obrączki?

Przede wszystkim potrzebna nam będzie dokładna miarka. Rozmiary pierścionków różnią się od siebie o 0,3- 0,4 mm, dlatego zwykła miarka pokazująca centymetry nie wystarczy. Mierzymy palec za najgrubszą kostką, bliżej nasady. Miarka musi oplatać palec, ale nie może go ściskać.

Warto pamiętać, że nasze palce wieczorem mogą mieć większy obwód, niż rano. To właśnie ten obwód warto brać pod uwagę, ponieważ jeżeli zmierzymy swój rozmiar rano, wieczorem możemy mieć problem ze ściągnięciem pierścionka. To samo tyczy się pomiaru w duże upały, kiedy zatrzymujemy wodę albo w przypadku kobiety w ciąży.

Uzyskany rozmiar porównujemy z tabelą rozmiarów. Co ważne, patrzymy na obwód pierścionka, a nie jego średnicę. Liczy się wewnętrzny obwód pierścionka, ponieważ na przykład obrączka, szczególnie ta męska, może mieć kilka milimetrów grubości.

Jeżeli udamy się do salonu jubilerskiego, to na pewno obsługa posłuży nam pomocą i profesjonalnie zmierzy nas palec. Jeżeli jednak chcemy zaskoczyć kogoś prezentem albo kupić pierścionek zaręczynowy, to najlepiej potajemnie zmierzyć inne pierścionki, które nosi obdarowywana osoba. Zawsze pozostaje też opcja wymiany albo zmniejszenia czy powiększenia pierścionka, jednak w przypadku niektórych modeli nie jest to możliwe.

rozmiar obrączki ślubnej Kukla Gold

Tutaj (klik) znajdziesz te obrączki.

Jeżeli złożyłeś zamówienie w sklepie Kukla Gold, wyślemy Ci za darmo naszą miarkę rozmiarów, która pozwoli Ci na dokładne zmierzenie palca.

A tutaj znajdziesz obrączki ślubne dostępne na naszej stronie (klik). 

rozmiar obrączki Kukla Gold

 

Gdzie zmierzyć rozmiar palca?

Jeżeli udamy się do salonu jubilerskiego, to na pewno obsługa posłuży nam pomocą i profesjonalnie zmierzy nasz palec, by wybrać rozmiar obrączki czy pierścionka. Jeżeli jednak chcemy zaskoczyć kogoś prezentem albo kupić pierścionek zaręczynowy, to najlepiej potajemnie zmierzyć inne pierścionki, które nosi obdarowywana osoba. Zawsze pozostaje też opcja wymiany albo zmniejszenia czy powiększenia pierścionka, jednak w przypadku niektórych modeli nie jest to możliwe.

 

PS: jeśli złożysz zamówienie w sklepie Kukla Gold, wyślemy Ci za darmo naszą miarkę rozmiarów, która pozwoli na dokładne zmierzenie palca. 

 

Zobacz naszą ofertę pięknych obrączek ślubnych i romantycznych pierścionków zaręczynowych

 

 

Zapraszamy też na nasze profile w social mediach, gdzie na bieżąco publikujemy efekty naszej pracy.

Facebook – Kukla Gold

Instagram – Kukla Gold