Aktualności

Rozmiar obrączki ślubnej – jak dobrać?

rozmiar obrączki Kukla Gold

Jeżeli kupujemy pierścionek dla siebie, sytuacja wygląda prosto – wystarczy go przymierzyć i ocenić, który wchodzi na nasz palec bez problemu. Jeżeli jednak chcemy komuś sprawić prezent, musimy poznać jej rozmiar. Dzięki naszemu poradnikowi jesteście w stanie dobrać idealny rozmiar obrączki lub pierścionka.

Jak dobrać idealny pierścionek albo obrączkę?

Niezależnie od rodzaju pierścionka, powinien on spełniać kilka cech. Po pierwsze musi on być na tyle ciasny, że nie będzie zsuwał się z palca na przykład podczas mycia rąk. Z drugiej strony nie może nas uwierać i odcinać dopływu krwi. Idealny pierścionek powinien wymagać lekkiego przeciśnięcia przez najgrubszą kostkę i powinien idealnie oplatać podstawę palca. Jeżeli przy każdym zakładaniu i ściąganiu pierścionka trzeba się z nim mocować, to znaczy, że jest on za ciasny.

jak dobrać rozmiar obrączki Kukla Gold

Obrączki ze zdjęcia znajdziesz tutaj (klik), a pierścionek tutaj (klik).

Rozmiar pierścionka będzie zależał od palca, na którym go nosimy

Nasze palce mogą się znacznie różnić od siebie rozmiarami. Nawet rozmiar tego samego palca na dwóch dłoniach może być różny. Dlatego właśnie trzeba dobrać rozmiar pierścionka do palca, na którym planujemy go nosić. W przypadku pierścionka zaręczynowego zazwyczaj jest to palec serdeczny lewej ręki. Podobno żyła z tego palca prowadzi prosto do serca, co ma oczywiście znaczenie symboliczne. Jeżeli planujemy zaskoczyć swoją wybrankę, to warto poznać rozmiar właśnie tego palca. Jeśli już nosi na nim pierścionek, to zadanie jest ułatwione. Jednak jeżeli nosi pierścionek na innym palcu, to niekoniecznie musi to oznaczać, że palec serdeczny ma taki sam rozmiar.

Obrączki nosi się również na serdecznym palcu, jednak prawej dłoni. W przypadku obrączek zadanie jest ułatwione, ponieważ zazwyczaj kupuje się je razem i nie trzeba już niczego utrzymywać w tajemnicy. Kupując obrączki, szczególnie te bardziej masywne, a więc często modele dla Panów, warto pamiętać, że szeroka obrączka może być cięższa do przeciśnięcia przez kostkę. Rozważmy więc ewentualnie większy rozmiar obrączki.

Zwykłe pierścionki nosimy zazwyczaj na palcu środkowym, wszystko zależy jednak od upodobań. Niektóre Panie decydują się też na noszenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na tym samym palcu.

Jak poznać swój rozmiar obrączki?

Przede wszystkim potrzebna nam będzie dokładna miarka. Rozmiary pierścionków różnią się od siebie o 0,3- 0,4 mm, dlatego zwykła miarka pokazująca centymetry nie wystarczy. Mierzymy palec za najgrubszą kostką, bliżej nasady. Miarka musi oplatać palec, ale nie może go ściskać.

Warto pamiętać, że nasze palce wieczorem mogą mieć większy obwód, niż rano. To właśnie ten obwód warto brać pod uwagę, ponieważ jeżeli zmierzymy swój rozmiar rano, wieczorem możemy mieć problem ze ściągnięciem pierścionka. To samo tyczy się pomiaru w duże upały, kiedy zatrzymujemy wodę albo w przypadku kobiety w ciąży.

Uzyskany rozmiar porównujemy z tabelą rozmiarów. Co ważne, patrzymy na obwód pierścionka, a nie jego średnicę. Liczy się wewnętrzny obwód pierścionka, ponieważ na przykład obrączka, szczególnie ta męska, może mieć kilka milimetrów grubości.

Jeżeli udamy się do salonu jubilerskiego, to na pewno obsługa posłuży nam pomocą i profesjonalnie zmierzy nas palec. Jeżeli jednak chcemy zaskoczyć kogoś prezentem albo kupić pierścionek zaręczynowy, to najlepiej potajemnie zmierzyć inne pierścionki, które nosi obdarowywana osoba. Zawsze pozostaje też opcja wymiany albo zmniejszenia czy powiększenia pierścionka, jednak w przypadku niektórych modeli nie jest to możliwe.

rozmiar obrączki ślubnej Kukla Gold

Tutaj (klik) znajdziesz te obrączki.

Jeżeli złożyłeś zamówienie w sklepie Kukla Gold, wyślemy Ci za darmo naszą miarkę rozmiarów, która pozwoli Ci na dokładne zmierzenie palca.

A tutaj znajdziesz obrączki ślubne dostępne na naszej stronie (klik). 

rozmiar obrączki Kukla Gold

Zapraszamy też na nasze profile w social mediach, gdzie na bieżąco publikujemy efekty naszej pracy.

Facebook – Kukla Gold ( klik)

Instagram – Kukla Gold (klik)